بزرگترین قبرستان تایرها

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   بزرگترین قبرستان تایرها

 

سالانه میلیون ها تایر در سراسر جهان فرسوده و غیر قابل استفاده می شوند. با توجه به اینکه تایرها در طبیعت تجزیه نمی شوند، شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که تایرهای فرسوده به کجا می روند. برای جواب دادن به این سوال باید به بیابان کویت برویم. جایی که میزبان بیش از هفت میلیون تایر فرسوده بوده و وسعت این منطقه آنقدر زیاد است که به راحتی از خارج از جو کره زمین دیده می شود! محل دفع زباله های کویت بزرگترین محل دفع تایرهای فرسوده در جهان است.

 

یک لاستیک قبل از فرسوده شدن حدود 36000 هزار کیلومتر را طی می کند. پس از اینکه تایرها به آخر عمر خود رسیدند، راهی قبرستان مخصوص خود در کویت می شوند. هر سال در منطقه الصلیبیه کویت حفره های عظیمی در میان شن ها حفر می شوند قرار است آرامگاه ابدی تایرها باشند.

 

کویت هرساله مبالغی را از کشورهایی که مایل هستند تایرهای خود را در این منطقه دفن کنند، دریافت می کند. در حال حاضر چهار شرکت مسئولیت دفن و از بین بردن تایر ها در کویت به عهده دارند. اتحادیه اروپا در سال 2006 میلادی قانونی را وضع کرد که به موجب آن از بین بردن تایرها به این شیوه در سراسر اروپا ممنوع است. در کشور انگلستان تمام تایرهای خودرو ها و کامیون ها باید بازیافت شده و دوباره مورد استفاده قرار بگیرند. مواد بازیافت شده در زمینه های مختلفی مثل کفپوش زمین بازی کودکان یا مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده روی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر محققان تلاش می کنند از مواد بازیافتی تایرها برای ساخت سطح جاده ها استفاده کنند که در صورت موفقیت، دستاورد بسیار چشمگیری است.

 

بیابان های کویت گرچه وسیع هستند، اما بالاخره روزی پر از لاستیک های فرسوده خواهند شد که علاوه بر آلودگی های زیست محیطی، خطرات بسیاری برای ساکنان آن نیز دارد. دایان تایر امیدوار است تکنولوژی بازیافت تایرها به حدی از پیشرفت برسد که دیگر نیازی به دفن آنها نباشد.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است