پنج نکته برای داشتن تایرهایی ایمن تر

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   پنج نکته برای داشتن تایرهایی ایمن تر

 

اگر قصد مسافرت دارید و یا راننده یک وسیله حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس هستید، با در نظر گرفتن این پنج نکته می توانید سفری ایمن داشته باشید.

 

نکته اول: نحوه بررسی یک تایر را یاد بگیرید. هر راننده ای باید قبل از اینکه در مسیر جاده قرار بگیرد، تایرهای خودرو را بررسی کند و تا درصورت وجود هر گونه آسیبی آن را عوض کند.

 

نکته دوم: هر راننده ای باید بداند چطور فشار باد لاستیک را اندازه گیری کند. هرچند امروزه بسیاری از خودروهای امروزی دارای  سیستم کنترل فشار تایر هستند، راننده ها باید فرا بگیرند که چطور خودشان فشار تایر را اندازه گیری کنند و چطور میزان فشار استاندارد توصیه شده توسط کارخانه تولید کننده خودرو را پیدا کنند.

 

در حالت عادی و در استفاده های روزمره تایرها حدود یک Psi در ماه از دست می دهند، همینطور به ازای هر نیم درجه سانتی گراد افت دما، حدود یکPsi  از فشار تایر کم می شود. بنابراین اندازه گیری فشار تایر به صورت مداوم بسیار ضروری است.

 

نکته سوم: سعی کنید خودرو را به صورت دوره ای برای بررسی وضعیت تایر به نمایندگی ها ببرید. در این مراکز تست های چرخش و بالانس تایر انجام می شود که می تواند به ایمن شدن خودرو کمک بسیاری بکند.

 

نکته چهارم: به صورت مدام عمق شیار تایر را اندازه بگیرید. در صورتی که عمق شیار کمتر از حد مجاز باشد، در سرعت های بالا می تواند منجر به سر خوردن خودرو بشود. در جعبه ابزار خودرو وسیله ای برای این کار در نظر گرفته شده است.

 

نکته پنجم: از تایرهای مناسب و استاندارد که مخصوص خودروی شما هستند استفاده کنید. همینطور در انتخاب تایر کابرد خودرو را در نظر بگیرید (روزمره، آفرودی…).

 

با در نظر گرفتن نکات بالا می توانید سفری ایمن داشته باشد و خیال خود و مسافرانتان را از بابت تایر ها راحت کنید.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است