تاثیر اقتصاد مقاومتی بر بازار تایر

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تاثیر اقتصاد مقاومتی بر بازار تایر

 

بازار تایر نیز مانند خیلی از بازارهای دیگر در چند ماهه اخیر دستخوش تحولات بسیاری شده است. البته بیشتر این تحولات در قسمت منفی بازار رخ داده است. . با امضا شدن برجام تولید کننده ها و واردکننده های تایر که به انتقال تکنولوژی های جدیدتر و تجارت راحت تر با دنیا امیدوار شده بودند، طرح های خود را بر اساس شرایط جدید تغییر دادند. اما این خوشحالی چندان طول نکشید و با تغییر سیاست های آمریکا و خروج این کشور از برجام، تمام بازارهای ایران دچار تلاطم شد.

 

گران شدن ارز نیز بر این اوضاع آشفته افزود. در این شرایط چندین شرکت تولید کننده تایر خارجی نیز به علت تحریم های آمریکا تصمیم به قطع همکاری با ایران گرفتند. تحریم بانک ها و سیستم های مالی نیز امکان انتقال پول برای شرکت هایی که هنوز از ایران خارج نشده اند را دشوار می کند. در چنین شرایطی واردکنندگان تایر و فروشندگان در تنگنای سختی قرار گرفتند. با توجه به اینکه تولیدات داخلی تمام ظرفیت بازار را تامین نمی کنند، واردات تایر امری اجتناب ناپذیر است.

 

البته زمزمه هایی مبنی بر ممنوعیت واردات لاستیک به گوش می رسید که با توجه به عدم توان تولیدکننده های تایر برای تامین بازار ایران این تصمیم اجرایی نشد. حال که بازار تایر در شرایط دشواری قرار گرفته، تولیدکنندگان تایر می توانند با ارایه محصولات با کیفیت و خدمات پس از فروش خوب، جایگاه خود را در بازار تثبیت کنند تا در صورت رفع تحریم ها و رونق مجدد بازار، سهم خود را در برابر برندهای معتبر خارجی از دست ندهند.

 

همچنین در چنین شرایطی به نوعی وظیفه خریداران است تا با خرید محصولات داخلی و کمک به رونق خط تولید آنها، به افزایش سرمایه و در نتیجه بهبود تکنولوژی ساخت و تولید این شرکت ها کمک کنند. ما با حمایت از کالای داخلی می توانیم زمینه را برای بهبود تکنولوژی و کیفیت تایرهای ایرانی فراهم کنیم.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است