تاریخچه شرکت پیرلی

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تاریخچه شرکت پیرلی

 

شرکت پیرلی یک کمپانی چند ملیتی است که شعبه اصلی آن در شهر میلان ایتالیا قرار دارد و از سال 1922 به طور رسمی وارد بازار سهام میلان شده است. پیرلی پنجمین کمپانی بزرگ تولید کننده تایر است و به طور ویژه بر روی تولید تایرهای مخصوص خودروهای سواری، موتور سیکلت ها و دوچرخه ها تمرکز کرده است. این شرکت به طور مستقیم و غیر مستقیم در 160 کشور جهان فعالیت می کند و دارای 19 خط تولید بوده و در حال حاضر 14 هزار و 600 توزیع کننده و فروشنده در سراسر جهان دارد.

 

پیرلی از قدیمی ترین اسپانسرهای خودروهای مسابقه ای است و در حال حاضر بین سال های 2011 تا 2019 میلادی به طور اختصاصی وظیفه تامین تایرهای مسابقات فرمول یک را بر عهده دارد. همچنین پیرلی تامین کننده تایر مسابقات قهرمانی سوپربایک ( مسابقات جهانی موتور سواری) نیز هست. در گذشته پیرلی در زمینه های مثل مد و انرژی های برگشت پذیر نیز فعالیت کرده است اما در حال حاضر تمام تمرکز خود را بر روی تولید تایر گذاشته است.

 

یکی از ویژگی های مخصوص پیرلی تقویم آن است که از سال 1964 میلادی و با همکاری بزرگترین عکاسان جهان تولید می شود. شعبه اصلی کمپانی پیرلی در یکی از زیباترین قسمت های شهر میلان و در نزدیکی دانشگاه ایتالیا قرار و در مسیر تورهای مسافرتی جهانگردان قرار دارد.

 

آغاز به کار این کمپانی از سال 1872 میلادی بوده است که آن را به یکی از با سابقه ترین شرکت های تولید کننده تایر تبدیل می کند. شهرت پیرلی به خاطر تولید تایرهای رادیال پهن است که آن را به سفارش لانچیا تولید کرد و بعدها توسط شرکت پورشه نیز مورد استفاده قرار گرفت.

 

این کمپانی به طور ویژه بر روی بخش تحقیقات خود سرمایه گذاری کرد که نتیجه آن همکاری با شرکت های سیسکو و کارنینگ و با سودی معادل 5 میلیاد یورو بوده است. پیرلی در حال حاضر یکی از موفق ترین شرکت های تولید کننده تایر است و با شعار”قدرت بدون کنترل هیچ ارزشی ندارد” به طور مداوم در زمینه ایمن سازی تایرها فعالیت می کند.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است