تاریخچه شرکت کنتیننتال

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تاریخچه شرکت کنتیننتال

 

آلمانی ها از دیرباز به مردان صنعت معروف بوده اند. مهندسین آلمانی با نوآوری و سخت کوشی در زمینه های مختلف باعث شده اند نام آلمان با محصولات صنعتی با کیفیت گره بخورد. شرکت کنتیننتال که در سال 1929 میلادی و در شهر کورباخ کار خود را آغاز کرد از این قاعده مستثنا نبوده است.  البته کنتیننتال قبل از این سال ها نیز به عنوان شرکت تولید کائوچو فعالیت می کرد اما در این سال بود که وارد عرصه تولید تایر شد و مسیر سرنوشت شرکت برای همیشه عوض شد.

 

کنتیننتال دفتر مرکزی خود را به شهر هانوفر منتقل کرد و پس از آن با افزایش کیفیت تایرهای خود به طور مداوم تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت کننده های تولید تایر شد. کنتیننتال سپس حوزه کاری خود را گسترش داد و به تولید سایر قطعات خودرو مثل سیستم ترمز، سیستم کنترل و دیگر قطعات الکترونیکی و مکانیکی خودرو روی آورد.

 

کنتیننتال در سال 2007 میلادی اقدام به خرید یکی از زیرمجموعه های زیمنس (وی ‌دی ‌او) کرد که باعث شد این شرکت به رتبه چهارم برترین تولیدکننده های قطعات خودرو برسد. در سال 2008 میلادی کنتیننتال با وی دی او ادغام شد اما با بحران مالی به وجود آمده ارزش سهام خود را از دست داد و تا مرز ورشکستگی پیش رفت. پس از آن اما با حمایت شرکت شفلر به بازار برگشت و پس از مدت کوتاهی توانست دوباره به جمع برترین شرکت های تولیدکننده قطعات خودرو راه پیدا کند.

 

در حال حاضر کنتیننتال بیش 170 هزارنفر کارمند در سراسر دنیا دارد و با درآمدی نزدیک به 33 میلیارد یورو، یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید تایر به شمار می رود.

 

مقاله های مرتبط:

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است