تاریخچه شرکت گودریچ

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تاریخچه شرکت گودریچ

گودریچ که با نام تجاری بی اف گودریچ فعالیت می کند، یکی از قدیمی ترین و در عین حال اصیل ترین شرکت های تولیدکننده تایر است. شرکت گودریچ نام خود را از موسس این شرکت، بنجامین گودریچ گرفته است. بنجامین گودریچ در ایالت اوهایو آمریکا اولین فردی که بود که صاحب تلفن شد و آن را از سازنده تلفن، الکساندر گراهام بل هدیه گرفته بود. این شرکت که در سال 1870 میلادی آغاز به کار کرد، خیلی زود موفق شد نام خود را بر سر زبان ها بیاندازد. اولین خودرویی که دور آمریکا را طی کرد و یا اولین هواپیمایی که از اقیانوس آرام عبور کرد با تایرهای گودریچ موفق به این کار شدند. پس از آن نیز با شرکت در مسابقات رالی معتبر و تامین تایرهای تیم های قدرتمند موفق شد برند خود را بیش از پیش محبوب کند.

 

شرکت بی اف گودریچ با افزایش تولید خود و همکاری با شرکت یونی رویال موفق شد خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده تایر در آمریکا معرفی کند. گودریچ با سازمان های مختلف بازرگانی و نظامی قرارداد بست و به نوعی برنامه های تجاری خود را به سمت قراردادهای خصوصی سوق داد. به همین دلیل سود این شرکت به مقدار قابل توجهی افزایش یافت و بر ارزش آن افزود.

 

موفقیت های این شرکت باعث شد میشلن تصمیم بگیرد تا برند گودریچ را تصاحب کند. شرکت میشلن از سال 1988 میلادی شروع به خرید سهام بی اف گودریچ کرد و در سال 1990 میلادی سرانجام موفق شد مقدار قابل توجهی از سهام این برند را از آن خود کرده برند گودریچ را تصاحب کند. در حال حاضر اگرچه تایرهای گودریچ با همین نام تولید و عرضه می شوند، اما برند آن متعلق به شرکت میشلن است. تایرهای گودریچ در بازار ایران کمیاب هستند اما کسانی که یک بار از این برند محبوب استفاده کرده اند، حاضر نیستند به راحتی برند دیگری را جایگزین آن کنند.

 

مقاله های مرتبط:

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است