تاریخچه شرکت گودیر

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تاریخچه شرکت گودیر

 

شرکت گودیر که از سال 1898 میلادی آغاز به کار کرده، یکی از قدیمی ترین و معتبرترین شرکت های تولید کننده تایر است. این شرکت توسط فرانک سیبرلینگ، کار آفرین و مخترع آمریکایی در ایالت اوهایو بنیان گذاری شد. نام این شرکت از نام چارلز گودیر، مخترع تایر گرفته شده است. سیبرلینگ به خاطر احترامی که به گودیر داشت، شرکت خود را با نام او تاسیس کرد. شرکت گودیر تا سال 1925 چندان شناخته شده نبود. اما در این سال گودیر نوعی بالن هوایی کوچک ساخت که در واقع یک کشتی هوایی به شمار می رفت. ساخت این بالن که بعدها به بالن گودیر معروف شد، نام این شرکت را بر سر زبان ها انداخت. این بالن امروزه به عنوان یکی از نمادهای تبلیغات تجاری در آمریکا شناخته می شود.

 

امروزه گودیر انواع لاستیک های کامیون های سبک و سنگین، خودروهای سواری و مسابقه ای، خودروهای کشاورزی، ماشین آلات صنعتی و هواپیما را تولید می کند. با آغاز محبوبیت مسابقات فرمول یک شرکت گودیر توجه ویژه ای به ساخت تایرهای خودروهای این مسابقات کرد. این شرکت موفق ترین تولید کننده تایرهای فرمول یک است و توانسته استاندارد های این بخش را تعیین کند. سال 1998 آخرین سال حضور گودیر در مسابقات فرمول یک بود با این حال رکوردهای این شرکت در این مسابقات برای سایر رقبا دست نیافتنی است. در حال حاضر گودیر یکی از منابع اصلی تامین کننده تایرهای مسابقات نسکار به شمار می رود.

 

شرکت گودیر بدون شک مثال خوبی از یک برند موفق و با کیفیت است. درآمد سالیانه این شرکت بیش از 18 میلیارد دلار است که خبر از محبوبیت این برند در سراسر جهان است. در حال حاضر ریچارد جی. کرامر به عنوان مدیر عامل شرکت به خوبی سیاست های گودیر را تعیین و پیاده سازی می کند و امیدوار است بتواند این شرکت را موفق تر از همیشه بکند.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است