تاریخچه نوکیان تایرز

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تاریخچه نوکیان تایرز

 

نوکیان تایرز به عنوان یکی از زیر مجموعه های ابرشرکت نوکیا، از سال 1934 میلادی کار خود را آغاز کرد. شرکت نوکیا که در 1865 میلادی توسط فردریک ایدستام بنیان گذاری شد، کار خود را با تولید خمیر چوب و کاغذ شروع کرد. پس از آن نوکیا وارد صنعت برق نیز شد و تا به امروز به عنوان یکی از بازیگران اصلی در صنعت جنگل داری، کاغذ و برق فنلاند شناخته می شود.

 

بخش لاستیک نوکیا در ابتدا برای تولید تمام محصولات لاستیکی ایجاد شد، اما پس از مدتی تمرکز خود را برای تولید تایر گذاشت. دو سال پس از تولید اولین تایر توسط این شرکت، با افتخار آفرینی در مسابقات رالی نام نوکیا تایرز بر سر زبان ها افتاد. پس از آن نیز با پیروزی های متوالی در مسابقات مختلف، موفق شد نظر مثبت رانندگان مسابقات را به خود جلب کرد و به این ترتیب در بازار تایر سهم خوبی برای خود کسب کرد.

 

با توجه فعالیت نوکیا در صنعت جنگلداری، شرکت نوکیان تایرز تمرکز خود را بر تولید تایرهای دوستدار محیط زیست گذاشت. در سال 1988 نوکیا تایرز از شرکت مادر جدا و به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری مستقل کار خود را ادامه داد. پس از آن در سال 1995 میلادی نوکیا تایرز وارد بورس شد و نوکیای مادر 18.9 درصد سهام نوکیا تایرز را برای خود نگه داشت. اما پس از موفقیت در صنعت تلفن های همراه سهام خود را به شرکت بریجستون فروخت.

 

در حال حاضر نوکیا تایرز دارای خط تولید در فنلاند و روسیه می باشد. این شرکت در یک دوره کوتاه اقدام به مدرن سازی تجهیزات خود کرد تا با بهره وری بیشتری تایر تولید کند. در حال حاضر نوکیا تایرز با بیش از 4 هزار و 400 کارمند در سراسر جهان، فروش سالانه نزدیک به یک و نیم میلیارد یورو دارد. نوکیا تایرز برای اولین بار در سال 1396 و با ایجاد نمایندگی انحصاری به بازار تایر ایران راه پیدا کرد.

 

مقاله های مرتبط:

 

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است