تایرهای سبز

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تایرهای سبز

 

تایرهای سبز این رزوها طرفداران بسیاری، به خصوص در میان علاقه مندان به محیط زیست پیدا کرده اند. در ساخت تایرهای معمولی از موادی مانند کائوچو، الیاف مصنوعی، بافت کربنی، مفتول، لاستیک مصنوعی و تعداد دیگری ماده شیمیایی استفاده می شود که برای طبیعت بسیار مضر هستند. در اثر حرکت تایرها بر روی سطح جاده ها ذرات معلقی در هوا شناور می شوند که سمی بوده و برای تمام موجودات خطرناک است. همچنین این مواد در طبیعت تجزیه نمی شوند که یکی از خطرات جدی برای سلامت کره زمین به شمار می رود. اما تایر سبز این مشکلات را حل کرده است.

 

در ساخت لاستیک های سبز از مواد آلی موجود در طبیعت استفاده شده که به مقدار زیادی از آسیب های تایرها به محیط زیست کم می کند. این تایرها با کم کردن دور چرخش مصرف سوخت خودرو را نیز کاهش می دهند.  هر روز بر تعداد استفاده کنندگان این تایرها افزوده می شود که همین امر کارخانه های سازنده تایر را بر آن داشته تا بر روی بهبود کیفیت تایرهای سبز سرمایه گذاری کنند. در حال حاضر شرکت های بزرگی مثل میشلن فرانسه مقدار قابل توجهی برای تولید تایرهای سبز بهینه سرمایه گذاری کرده اند.

 

در ایران نیز همگام با سایر دنیا، طرح سبز شدن تایرها به اجرا گذاشته شده و در سال 1395 کویرتایر به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده های تایر، اقدام به تولید نخستین تایر سبز در ایران کرد. از آن زمان تا کنون تکنولوژی های ساخت تایرهای سبز پیشرفت های خوبی داشته است. طرح های آینده نگرانه ای که برای تایرها ترسیم شده اند همگی سازگار با محیط زیست بوده و در عین حال کارایی بهتری نسبت به تایرهای امروزی دارند.

 

امید می رود روزی بتوان تایری ساخت که هیچگونه آلودگی زیست محیطی نداشته باشد و همه در هوایی سالم و عاری از آلودگی زندگی کنیم.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است