تایر خودروهای فرمول یک

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تایر خودروهای فرمول یک

 

مسابقات فرمول یک در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. این مسابقات یکی از هیجان انگیزترین رقابت های جهان است و هرساله میلیون ها نفر آن را دنبال می کنند. مسابقات فرمول یک به سرعت فوق العاده بالا و طولانی بودن آن مشهور است و به همین خاطر در برخی موارد حوادث مرگباری در آن اتفاق افتاده است. به همین دلیل داشتن تایرهایی که در عین مقاوت بالا، بتوانند سرعت خودرو رو بهبود ببخشند و همزمان امنیت راننده را نیز تامین کنند، از اهمیت ویژه ای برخودردار است.

 

تکنولوژی ساخت خودروهای فرمول مثال خوبی از زندگی در آینده هستند. هرساله پول و وقت بسیاری صرف توسعه خودروهای فرمول یک می شود و به همین دلیل تکنولوژی این خودروها از خودروهای سواری چندین نسل جلوتر است. اغلب تکنولوژی های به کار رفته در مسابقات فرمول یک چندین سال بعد به طور عمومی مورد استفاده قرار می گیرند. همین امر به مسابقات فرمول اعتبار ویژه ای بخشیده است.

 

تایر به عنوان بخش مهمی از خودرو، در مسابقات فرمول یک نیز نقش مهمی ایفا می کنند. در مسابقات فرمول گاه هوا گرم و خشک است و گاه بارانی و مرطوب، به همین دلیل در طول یک مسابقه ممکن است چندین بار لاستیک خودرو تعویض شود تا با شرایط سازگاری مناسب را داشته باشد. به طور کلی با توجه به پیست مسابقه و شرایط آب و هوایی تایرهای فرمول یک را به سه قسمت تقسیم می کنند:

 

تایرهای اسلیک که آج ندارند و در هوای گرم و خشک مورد استفاده قرار می گیرند. تایرهای اسلیک خود شامل انواع مختلفی هستند که با نوارهای رنگی دور آنها از هم تشخیص داده می شوند. برای مثال تایرهای اسلیک سخت چسبندگی کمی دارند اما در عوض دارای مقاومت بالایی هستند که با نوار نارنجی مشخص می شوند. تایرهای متوسط با نوار سفید رنگ، تایرهای نرم با نوار زرد و تایرهای خیلی نرم با نوار قرمز رنگ به دور تایرها مشخص می شوند.

 

دسته دوم تایرهای میانگین هستند. این تایرها در شرایطی استفاده می شود که هوا کمی بارانی است اما روی مسیر آب کمی وجود دارد یا به اصطلاح نمناک است.

 

دسته سوم تایرهای خیس هستند و در مواقعی که آب و هوا بسیار بارانی است مورد استفاده قرار می گیرند.

 

تایرهای فرمول یک تحت فشار بسیاری قرار می گیرند. سرعت چرخش آنها سه هزار دور در دقیقه است که همین امر باعث شده طول عمر متوسط 200 کیلومتر داشته باشند. درون تایرها با نیتروژن خالص پر شده تا در دماهای بالا از درون خورده نشوند. در ساخت این تایرها از استفاده می شود. جالب اینکه کولار در ابتدا برای استفاده در همین تایرها توسعه یافت اما با توجه به اینکه یکی از سخت ترین ماده های جهان است، امروزه در جلیقه های ضد گلوله نیز استفاده می شود. قیمت یک دست از تایرهای فرمول یک حدود یک هزار و 600 دلار است و هر تیم فرمول یک در هر سال نزدیک به دو میلیون دلار برای تایر هزینه می کند.

 

مسابقات فرمول یک بدون شک تاثیر به سزایی در پیشرفت تکنولوژی های خودروهای امروزی داشته است. سیستم تعلیق چند اتصاله، توربوشارژرها و گیربکس ها دو کلاچه از جمله فناوری هایی است که برای مسابقات فرمول یک توسعه یافته اند و سپس به بر روی خودروهای سواری نصب شده اند. بنابراین اگر طرح هایی دارید که فکر می کنید آینده نگرانه و جاه طلبانه هستند، دایان تایر به شما پیشنهاد می کند با تیم های فرمول یک تماس برقرار کنید، شاید شما هم سهمی از آینده خودروها داشته باشید.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است