تفاوت خودروهای موتور جلو و عقب

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تفاوت خودروهای موتور جلو و عقب

 

شما هر روز خودروهای بسیاری را می بینید که موتور انها در جلوی خودرو است. این امر آنقدر عادی شده که تصور یک خودرو با موتوری در عقب و یا حتی وسط برای ما بسیار دشوار است. اما چرا خودروهایی با موتور جلو بیشتر تولید می شوند؟ جواب بسیار ساده است، چون راحت تر است. طراحی خودروهایی با موتور جلو بسیار ساده تر است و همچنین این امکان را به طراحان می دهد تا فضای بیشتری را برای سرنشینان در نظر بگیرند. به همین دلیل خودروهای با موتور جلو محبوب ترین مدل برای خودروهای سواری و خانوادگی مانند پراید و پژو هستند.

 

اما این نوع موتور ها در خودروهای با دیفرانسیل عقب کارایی خوبی ندارند. زیرا در هنگام انتقال انرژی از موتور به دیفرانسیل در عقب خودرو بخشی از انرژی تلف می شود و خودرو با توان 100 درصد کار نمی کند. ایراد دیگری که به این خودروها وارد است مسافت ترمز بیشتر نسبت به خودروهای موتور عقب می باشد. چرا که وجود موتور در جلوی خودرو باعث سنگینی آن در تمایل حرکت به سمت جلو می شود.

 

اما موتور عقب در قسمتی قرار دارد که ما آن را با نام صندوق عقب می شناسیم. خودروهای دیفرانسیل عقب و به خودروهای اسپورت و مسابقه ای با این موتور ساخته می شوند چراکه کارایی و توان خودرو را افزایش می دهد. همچنین وجود موتور در عقب باعث می شود خودروها کوچکتر باشند که فرمان پذیری خودروها را افزایش می دهد. خودروهای سواری کلاسیک مثل Zundapp Type 12 و Mercedes Benz 150 1935 از این دسته هستند.

 

اما خودروهای موتور وسط از نظر مهندسی بهینه ترین خودروهای موجود هستند. البته این مدل خودروها به دلیل طراحی سخت بسیار کمیاب هستند. وجود موتور در وسط باعث کنترل بیشتر خودرو موقع پیچیدن می شود و توازن خودرو را به خوبی حفظ می کند، به همین دلیل بسیار ایمن تر از سایر خودروها هستند. سوبارو لگاسی 2.5i مدل 2018، مرسدس CLA250 4Matic کوپه و بی ام و i8 مدل 2019 از جمله خودروهای مجهز به سیستم چهار چرخ هستند.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است