چرا آج لاستیک اهمیت دارد

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   چرا آج لاستیک اهمیت دارد

 

تایر یکی از اصلی ترین اجزای خودرو است. عدم به توجه به لاستیک می تواند خسارات جانی و مالی سنگینی به همراه داتشته باشد. از این رو شما باید به صورت منظم و مداوم و به خصوص پس از مسافرت های طولانی تایرهای خودروی خود را کنترل کنید.

 

تایر خودرو از قسمت های متفاوتی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارد؛ یکی از این قسمت ها آج لاستیک است که به آن گل لاستیک نیز می گویند. اگر به تایر خودروهای مختلف دقت کنید، متوجه می شوید که طرح روی آنها متفاوت است. این قسمت که به آن گل یا آج تایر می گویند، دارای اشکل متفاوتی است که هر کدام کاربری های خاص خود را دارند.

 

آج لاستیک دقیقا جاییست که تایر با زمین تماس پیدا می کند و خود دارای چندین قسمت است. آج میانی، شانه، آج کناری، شیار، لایه های سرپوش، تسمه های فولادی، پوشش رادیال، بید، زهوار و لایه نگهدارنده هوا قسمت های تشکیل دهنده آج تایر هستند. مهم ترین قسمت آج شیار است، چرا که وظیفه ثبات خودرو در حال حرکت را به عهده دارد. برای مثال تایرهایی که برای فصل زمستان مناسب هستند دارای شیارهای آج عمیق تری هستند، زیرا به این ترتیب برف در این شیارها انباشته نمی شود و به راحتی در هنگام حرکت از اطراف تایر خارج می شود.

 

آج به بهبود سیستم ترمز، کنترل خودرو، کنترل سرعت و کاهش مصرف سوخت خودرو کمک می کند. به این ترتیب باید هنگام خرید تایر ها، به خصوص تایرهای دست دوم، به آج تایرها دقت کنید. زیرا اگر آج تایر در اثر استفاده زیاد کم عمق یا صاف شده باشد می تواند به سر خوردن و تصادف منجر شود. لاستیک خودرو نیاز به مراقبت های مداوم دارد. به همین دلیل مهم است که به صورت دوره ای تایرهای خودروی خود را بررسی کنید و وضعیت سلامت آنها را بسنجید. برای اینکه تایر شما دیرتر دچار فرسودگی شود، می توانید جای لاستیک ها را به صورت موازی و ضربدری عوض کنید.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است