ده خودروی برتر سفارشی شده در سراسر دنیا

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   ده خودروی برتر سفارشی شده در سراسر دنیا

 

امروزه خودرو به یکی از قسمت های اصلی زندگی انسان ها تبدیل شده است. خیلی از صاحبان خودرو تنها با آن نیازهای روزمره خود را برطرف می کنند اما در این بین هستند کسانی که خودرو برایشان کمی بیشتر از یک وسیله نقلیه ارزش دارد. آنها زمان زیادی را صرف نگهداری از خودرویشان می کنند و آن را به روش های گوناگون تزیین می کنند. در این لیست ده خودرو را برای شما انتخاب کرده ایم که صاحبان آنها وقت زیادی را صرف سفارشی کردن آنها کرده اند. البته انتخاب ده خودروی سفارشی برتر در دنیا کار راحتی نیست و لیست زیر کاملا سلیقه ای می باشد.

 

1- Dekotora (ژاپن)

 

دکوتورا (Dekotora) مخفف کلمه decoration truck به معنای کامیون تزیینی می باشد. اکثر ما ژاپنی ها را مردمی قانونمند تصور می کنیم که از چهارچوب خود خارج نمی شوند، اما دکوتورا مثال خوبی از روحیه سرکش و طبع بلند این مردم است. طراحی جلوی دکوتوراها شبیه کازینوهای لاس وگاس است با این تفاوت که دارای روح می باشد. اگر شب هنگام در بزرگراه های ژاپن حرکت کنید چندین نقطه نورانی را از دور مشاهد می کنید که بزرگراه را روشن کرده اند. وقتی به استراحتگاه ها برسید صاحبان دکوتوراها را مشاهده خواهید کرد که دور هم جمع شده اند تا طرح ها کامیون ها خود را به یکدیگر نشان دهند. طرح هیچکدام از کامیون ها شبیه یکدیگر نیست و جالب اینکه این کامیون ها تنها برای نمایش نیستند، بلکه از آنها برای جا به جایی وسایل مختلف نیز استفاده می شود.

 

2- اتوبوس های توریستی (تایلند)

 

اتوبوس های توریستی تایلند جشنواره ای از رنگ های گوناگون هستند. تمام رنگ های موجود در دنیا را میتوان بر روی بدنه این اتوبوس ها یافت. هنرمندان تایلندی کاراکترهای گوناگون انیمیشن ها را به زیبایی هر چه تمام تر بر روی این اتوبوس ها تصویرسازی کرده اند. از شخصیت های مختلف دنیای دیزنی گرفته تا شخصیت های انیمه های ژاپنی محبوب را می توان بر روی این اتوبوس ها دید که وقتی درون شهر حرکت می کنند، شادی و نشاط خاصی را به فضای شهر می بخشند.

 

3- Choppers (ایالات متحده آمریکا)

 

بعد از اتمام جنگ جهانی دوم و شکست نازی ها، بسیاری از سربازانی که از جنگ برگشتند تشنه هیجان و قدرت بودند. به همین دلیل زندگی آرام بعد از جنگ برای این افراد زیاد خوشایند نبود. در این بین برخی از این سربازان سابق سرگرمی جدیدی پیدا کردند که عطش آنها برای هیجان سیر می کرد، موتورسواری. اما وقتی این افراد شروع به خرید موتور کردند، متوجه شدند که کارخانه های موتورسازی از تمام ظرفیت قطعات آن استفاده نکرده و همچنین آن را با قطعات اضافی فراوان سنگین کرده اند، به همین دلیل شروع به سفارشی کردن این موتورها کرده اند. کم کم تبدیل موتورها به چاپرز (Choppers) به یک هنر جذاب برای علاقه مندان به این زمینه مبدل شده است. این چاپرها امروزه به شدت تقویت شده، خطرناک و پر سر و صدا هستند. این موتورها تبدیل به نمادی از آمریکا شده اند، و البته تنها در این کشور به صورت قانونی قابل استفاده هستند.

 

4- Itasha (ژاپن)

 

اگر شما پول کافی برای خرید خودروهای اسپورت ایتالیایی داشته باشید و به خودرو علاقه مند باشید، شروع به سفارشی کردن ظاهر آن می کنید. اما شاید آخرین چیزی که به ذهنتان برسد، کشیدن طرح شخیصت ها انیمه های ژاپنی بر روی آن باشد. اما در ژاپن عده از علاقه مندان به خودروهای اسپورت این کار را با شور و حرارتی فراوان انجام می دهند. این هنر که ایتاشا نامیده می شود که در زبان ژاپنی به معنای خودروی درد (pain car) است. منظور از درد اینجا به طرز دردآوری گران و شرم آور می باشد.

 

5- Lowriders (ایالات متحده آمریکا)

 

خودروهای لو رایدر را احتمالا با فیلم های استپ آپ به یاد می آورید. این خودروها که امروزه به جزیی از فرهنگ هیپ هاپ تبدیل شده اند، اولین بار در دهه 30 میلادی و توسط آمریکایی های مکزیکی تبار به دنیا معرفی شدند. بعد از جنگ جهانی دوم این خودروها به شهرت رسیدند و به سرعت در میان مردم محبوبیت کسب کردند. این خودروها طوری سفارشی شده اند که تا جایی که امکان دارد به سطح زمین نزدیک باشند. بعد از اینکه ایالت کالیفرنیا قانونی را تصویب کرده که طبق آن داشتن خودرویی با سطح پایین تر از رینگ ممنوع شد، یک شرکت کوچک پمپ یک هواپیمای بی-52 قدیمی را بر روی این خودروها نصب کرد. این پمپ ها به خودروها اجازه می داد سطح خودرو را به دلخواه تنظیم کنند. برای مثال وقتی خودروی پلیسی در نزدیکی بود، سطح خودرو را بالا می آوردند تا دستگیر نشوند.

 

6- Mod Scooters (انگلستان)

 

دهه 60 میلادی برای انگلستان تعداد زیادی موزیک خاطره انگیز به همراه آورد، اما دستاورد اصلی آن دهه سبک های خاصی بود که در تمام زمینه ها رونق گرفت. در این دهه لندن به زیباترین شهر دنیا تبدیل شده بود و یکی از عواملی که در این زمینه نقش داشت، ماد اسکوترزها بودند. سفارشی سازی هایی که روی این موتورهای بامزه صورت گرفت، باعث شد در میان جوانان محبوب شود. بیشتر سفارشی سازی ها روی چراغ ها و آینه های بغل صورت می گرفت، به طوری که برخی از آنها تا جایی که ممکن بود چراغ و آینه بغل داشتند. هیچ وسیله ای در تاریخ تا این اندازه جذاب و ایمن نبوده است.

 

7-کامیون های جینگل (آسیای مرکزی)

 

شاید نام این کامیون ها در ابتدا به نظر یک شوخی بیاید، اما به شما اطمینان می دهیم کامیون های جینگل به هیچ وجه شوخی بردار نیستند. این کامیون ها که بیشتر در کشورهای هند، پاکستان و افغانستان مرسوم هستند، با نقاشی های رنگارنگی ازحیوانات،منظرهای طبیعی، وسایل نقلیه و خانه ها تزیین شده اند. در نگاه اول شاید این کامیون ها یک شکل به نظر برسند، اما در واقع تفاوت های خاصی دارند و طرح های روی هر کامیون نشان دهنده شخصیت و اعتقادات صاحب آن است. اما مهترین ویژگی که این کامیون ها را متمایز می کند، آویزهایی هستن که در جلوی کامیون نصب می شوند. طوفان شن که وسعت دید را کاهش می دهد در مناطق آسیای مرکزی مرسوم است. آویزهای پر سر و صدا به کسانی که در مسیر آن هستند و نسبت به کامیون دید ندارند، هشدار می دهد تا از مسیر حرکت کنار بروند.

 

8- Jeepneys (فیلیپین)

 

جیپنی ها که در اصل نمونه های سفارشی شده جیپ های قدیمی ارتش آمریکا هستند، مثال خوبی از ضرب المثل “زباله یک نفر گنج فرد دیگری است” به شمار می روند. بعد از جنگ جهانی دوم وقتی آمریکایی ها از فیلیپین عقب نشینی کردند، هزاران جیپ خود را به بومیان فروختند. قیلیپینی ها خوشحال بوند که خودرو دارند، اما این خودروها مخصوص حمل سرباز بود نه مسافر. بنابراین آنها مجموعه ای از بهینه سازی ها را روی آنها انجام دادند و بیرون آن را با طرح هایی زیبا نقاشی کردند. در دورانی که فیلیپین تلاش می کرد پس از استقلال روی پاهای خود بایستد، این خودروها فضاهای شهری را بسیار زیبا کرده بودند و نقش مهمی در سیستم حمل و نقل عمومی ایفا می کردند. جیپنی ها به بخش مهمی از فرهنگ فیلیپین تبدیل شده اند و اگرچه دیگر از جیپ های قدیمی ساخته نمی شوند، اما تولید انها همچنان رواج دارد و در میان مردم محبوب هستند.

 

9-ون های سفارشی شده (ایالات متحده آمریکا)

 

در دهه هفتاد میلادی ون های سفارشی شده رواج یافتند. در هر نقطه از آمریکا می توانستید ون هایی را ببینید که با نقش و نگارهای گوناگون تزیین شده اند و نمای شهر های سرد و بی روح شداب کرده اند. درون این ون ها طوری سفارشی شده شده بود تا شبیه به یک اتاق پذیرایی فشرده شده به نظر بیاید. این ون ها برای مسافرت های دونفره بسیار محبوب بودند و در عقب آن وسایل مورد نیاز یک سفر کامل به راحتی جاسازی شده بودند. البته این ون ها امروزه دوباره به وسیله ای محبوب برای سفر زوج ها تبدیل شده اندکه با پیشرفت تکنولوژی، سفارشی سازی آنها نیز پیشرفت کرده است.

 

10-ریکشاوهای سفارشی (هند و بنگلادش)

 

ریکشاوها درشکه های کوچکی هستند که توسط انسان حمل می شوند. البته سه چرخه های موتوری دیگری نیز وجود دارند که به ریکشاو مروف هستند، ولی ریکشاو اصلی این درشکه ها هستند. خیابان های هند بسیار شلوغ هستند و بیشتر اوقات سال در ترافیک هاس سنگین این کشور گیر می کنید. به همین دلیل ریکشاو ها بسیار در این کشور محبوب هستند. این درشکه ها که توسط انسان به حرکت در می آیند، می تواندد به سرعت در بین خودروهای دیگر حرکت کرده و یا از طریق کوچه های فرعی که خودروهای معمولی نمی توانند از انها عبور کنند، به سرعت شما را به مقصد برسانند. صاحبان ریکشاو ها روی این وسیله های نقلیه را با رنگ روغن تزیین می کنند که طرح های روی آن نشان دهنده اعتقادات صاحب آن نیز هست. این طرح های دیدنی بخشی از زیبایی ها شهری در کشورهای هند و بنگلادش به شمار می روند.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است