رشد تولید تایر کامیونی

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   رشد تولید تایر کامیونی

تایر سنگین یا آن طور که در بازار ایران معروف است، تایر کامیونی، این روزها به بحثی داغ تبدیل شده است. تکنولوژی ساخت تایرهای سنگین کمی پیچیده تر از تایرهای سواری است و فرایند تولید آن کمی بیشتر طول می کشد. چرا که این تایرها باید علاوه بر وزن خود کامیون و سرنشینان، توانایی حمل چندین تن بار برای مسافت های طولانی را داشته باشد.

میزان تولید داخلی این تایر بسیار کمتر از نیاز بازار است و واردات این نوع از تایر امری اجتناب ناپذیر است. اما واردکنندگان تایرهای سنگین در چند ماهه اخیر با مشکلات زیادی در ترخیص کالا رو به رو بوده اند. تغییرات ناگهانی سیاست های واردات و حذف دلار دولتی برای واردات تایر در حالی که هنوز تمام بارها ترخیص نشده بود، و سپس تخصیص مجدد ارز دولتی به این کالا سبب سردرگمی کارمندان گمرک و واردکنندگان تایر شده است. این در حالی است که به دلیل تحریم های یکجانبه آمریکا واردکنندگان برای تهیه همین لاستیک ها نیز با مشکلات زیادی سر و کله زده اند.

 

کمبود تایر سنگین در بازار و اعلام حذف این کالا از لیست کالایی که ارز دولتی دریافت می کنند، موجب شد تا قیمت لاستیک سنگین افزایش غیر معقولی پیدا کند. حال که سیاست های دولت به حالت قبل برگشته و روند ترخیص تایر سرعت بیشتری پیدا کرده است، انتظار می رود قیمت ها نیز کاهش قابل ملاحظه ای پیدا کند. البته به خاطر محدود بودن لاستیک های سنگین وارداتی سهمیه مشخصی به هر نفر تعلق می گیرد تا دور بعدی واردات آغاز شود.

 

این اتفاقات در حالی است که بازار  بین المللی تایر کامیونی در طی ده سال اینده رشدی 3.5 درصدی خواهد داشت. از آنجایی که بازار تایر کامیونی پیشرفت کرده و شامل بخش های متفاوتی می شود، ارزش بازار در بخش تایرهای کامیونی از 107.6 میلیارد دلار در سال 2017 به 152.4 میلیارد دلار در سال 2027 خواهد رسید. پس از تعدیل نوسانات قیمتی و مواد خام ،بهره وری تولید تایر و پتانسیل مشتری برای ویژگی های متمایز ،میزان مصرف تمام تایرهای کامیونی از سال 2017 تا 2027 به میزان 3.2 درصد افزایش می یابد.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است