سیستم هوشمند تنظیم باد تایر خودرو

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   سیستم هوشمند تنظیم باد تایر خودرو

 

تنظیم باد لاستیک خودرو به یکی از چالشی ترین قسمت های نگهداری از آن تبدیل شده است. به گفته کارشناسان اکثر خودروهایی که در سطح شهر تردد می کنند دارای باد لاستیک مناسبی نیستند. با توجه به اینکه تنظیم باد تایر از اهمیت زیادی برخوردار است، شرکت نیسان سیستمی را ابداع کرده که می توان با استفاده از بوق خودرو به راحتی باد تایر را تنظیم کرد.

 

این سیستم جالب که با استفاده از بوق خودرو کار می کند، به رانندگان این امکان را می دهد که به راحتی باد لاستیک را تنظیم کنند که این امر به ایمن شدن خودرو و افزایش طول عمر لاستیک کمک می کند. طرز کار آن به این صورت است که وقتی فشار باد تنظیم باشد، خودرو یک بار بوق می زند تا به راننده نشان دهد تایرها در وضعیت خوبی هستند. اما وقتی باد لاستیک ها تنظیم نباشد، چراغ هشدار تنظیم باد لاستیک روشن می شود.

 

در این حالت باید خودرو را پارک کنید و سوویچ را در حالت ACC  قرار دهید. هنگامی که شروع به باد کردن تایر می کنید، چراغ های راهنما شروع به چشمک زدن می کنند. وقتی به فشار باد مناسب رسیدید، خودرو یکبار بوق می زند و اگر بیش از اندازه آن را باد کنید، خودرو دوباره بوق می زند و چراغ خطر سه بار چشمک می زند تا بفهمید باید باد لاستیک را کم کنید.

 

با سیستم جدید نیسان رانندگان به راحتی می توانند باد لاستیک را تنظیم کنند و دیگر نیازی به استفاده از دستگاه های فشار سنج و یا مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو برای تنظیم باد لاستیک نیست. در حال حاضر این سیستم به صورت محدود و تنها بر روی برخی از مدل های نیسان اعمال شده است، اما این کمپانی قول داده به زودی این سیستم هوشمند را روی تمام مدل های خود نصب کند.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است