شش کار که نباید هنگام تعویض تایر انجام دهید

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   شش کار که نباید هنگام تعویض تایر انجام دهید

 

تعویض تایر می تواند یک چالش جدی برای صاحبان خودرو باشد. این فرایند هنگامی سخت تر می شود که اصول و قواعد آن را به خوبی اجرا نکنید. در این مقاله به شما شش کاری که نباید هنگام تعویض لاستیک انجام دهید را معرفی می کنیم:

 

تا زمانی که تایر شما پنچر نشده لاستیک زاپاس را بررسی نکنید

 

برخی از رانندگان تا زمانی که تایرشان پنچر نشده به تایر زاپاس حتی نگاه هم نمی کنند. بدتر از آن برخی از رانندگان حتی نمی دانند محل تایر زاپاس در خودرو کجاست. بنابراین پس از خرید خودرو به دقت آن را بررسی کنید، محل زاپاس را شناسایی کنید، یاد بگیرید چطور زاپاس را از محل خود جدا کنید و به طور مداوم وضعیت تایر را بررسی کنید تا فشار مناسب داشته باشد.

 

تایر خود را در یک محل ناامن عوض کنید

 

برخی از رانندگان پس از آنکه متوجه می شوند تایرشان پنچر شده، بلافاصله و بدون در نظر گرفتن شرایط و موقعیت کنار جاده پارک می کنند. همیشه در موقعیت مناسب پارک کنید، اگر در بزرگراه هستید سعی کنید به یک جاده فرعی برسید یا اگر امکانش نبود، در حاشیه امن بزرگراه پارک کنید و از علایم خطر برای هشدار به رانندگان استفاده کنید.

 

جلوی تایرهای خودرو را مسدود نکنید

 

این موضوع می تواند منجر به صدماتی جبران ناپذیر بشود. پس از اینکه پارک کردید، باید جلوی تایرهای سالم را با یک تکه سنگ یا یک مانع مناسب مسدود کنید تا از حرکت خودرو جلوگیری کنید. وقتی که با جک خودرو را بالا می برید، مرکز ثقل آن جا به جا می شود که در نتیجه آن ممکن است خودرو به جلو یا عقب حرکت کند و از روی جک سر بخورد.

 

قبل از اینکه پیچ ها را شل کنید جک را بالا ببرید

 

پیچ های تایر باعث می شوند هنگام حرکت تایر از بدنه خودرو جدا نشود. این پیچ بسیار محکم بسته می شوند و با توجه به نشستن گرد و غبار بر روی آنها، باز کردن آنها سخت تر هم می شود. وقتی جک را بالا می برید، خودرو تعادل خوبی ندارد و و اگر سعی کنید در این هنگام پیچ ها را باز کنید، می تواند منجر به سقوط خودرو از روی جک بشود. به همین دلیل باید همیشه قبل از اینکه جک را زیر خودرو بزنید پیچ ها را به خوبی شل کنید تا پس از بالا رفتن جک تنها با پرخش به وسیله دست باز شوند.

 

بی توجهی به جک

 

جک ماشین در ظاهر وسیله ای بسیار آسان و بی خطر به نظر می رسد، اما واقعیت چیز دیگری است. جک ماشین می تواند وسیله بسیار خطرناک باشد و آسیب های زیادی به شما بزند. جک ها در سراسر دنیا هر ساله صدمات زیادی به انسان می زنند و در مواردی منجر به مرگ نیز می شوند. بنابراین استفاده از جک را جدی بگیرید و هرگز با آن شوخی نکنید.

 

قبل از اینکه لاستیک زاپاس را بیرون بیاورید جک خودرو را بالا ببرید

 

همان طور که قبل از این نیز اشاره شد، وقتی جک را بالا می برید خودرو در وضعیت نامتعادلی به سر می برد. بیرون آوردن تایر زاپاس خودرو نیز می تواند بسیار سخت باشد که وقتی جک بالا است، این کار سخت تر نیز می شود. در این حالت ممکن است خودرو از روی جک بلغزد که می تواند صدمات زیادی به شما بزند. بنابراین همیشه قبل از بالا بردن جک، تایر زاپاس را بیرون بیاورید.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است