علت تفاوت قیمت تایرها

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   علت تفاوت قیمت تایرها

 

در طول سال های مختلف شرکت های زیادی اقدام به تولید تایر کرده اند. با این که اصول ساخت تایر در این شرکت ها یکسان است، اما جزییاتی مثل طراحی، کیفیت مواد اولیه و یا تکنولوژی ساخت تایرها باعث می شود تا قیمت آنها با یکدیگر تفاوت داشته باشد. اما عوامل اصلی که تعیین کننده قیمت لاستیک در بازار به شرح زیر می باشد:

 

گل لاستیک: طرح گل یا آج لاستیک اهمیت زیادی دارد. شرکت ها با تغییر دادن طرح گل لاستیک موفق شده اند تایرهایی مخصوص فصول مختلف و با کاربردهای متفاوت بسازند. تایرهای زمستانی، تابستانی، چهار فصل، با صدای کم و… همه با تغییر دادن طرح آج لاستیک به وجود آمده اند. طرح گل های مختلف چسبندگی های متفاوتی هم دارند و که این مساله نیز بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد.

 

میزان مصرف سوخت: تایرها یکی از عوامل تعیین کننده در مصرف سوخت نیز هستند. بسته به چسبندگی تایر، مصرف سوخت آن نیز متفاوت است که این مساله باعث می شود قیمت آن نیز فرق کند.

 

فرمان پذیری: شرکت های تولید کننده تایر به طور مداوم در حال پیدا کردن راه های مختلفی هستند تا فرمان پذیری تایر را بیشتر کنند. فرمان پذیری بیشتر باعث می شود کنترل راننده روی خودرو بیشتر شود و در نتیجه امنیت سرنشینان افزایش یابد. به همین دلیل تایرهای با تکنولوژی های جدیدتر که فرمان پذیری مناسبی دارند، قیمت بیشتری نیز دارند.

 

صدای تایر: همه ما دوست داریم یک رانندگی آرام و بی سر و صدا داشته باشیم. داشتن تایرهایی با صدای کم به این مساله کمک بسزایی می کند. برای مثال تایرهای MA-P3 شرکت مکسس نسبت به سری MA-P1 سر و صدای کمتری دارد که به همین دلیل قیمت بیشتری دارند.

 

طول عمر تایر: تایرهایی با طول عمر بیشتر برای مصرف کننده به صرفه تر هستند. طول عمر لاستیک به مواد به کار رفته در آن بستگی دارد و به همین دلیل شرکت هایی که از مواد اولیه با کیفیت و تکنولوژی به روز استفاده می کنند، تایرهایی با طول عمر بیشتر تولید می کنند. در هنگام خرید لاستیک حتما به تاریخ انقضای تایر دقت کنید.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است