قسمت های اصلی خودرو

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   قسمت های اصلی خودرو

یک خودروی سواری معمولی شامل قطعات ریز و درشت بسیاری می شود. برخی از این قطعات مثل تایرهای بزرگتر و مشهودتر هستند اما برخی از قطعات با اینکه نقش مهمی در خودرو بازی می کنند، از چشم ما پنهان می مانند. اما به طور کلی خودرو دارای پنج قطعه اصلی است. این قطعات شامل فیلتر هوا، روغن، باتری، تایر، ترمز و کنترلرهای ایمنی می شوند. در این بین فیلتر هوا یکی از قسمت هایی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد اما نقش اساسی در سلامت خودرو و طول عمر قطعات دیگر دارد. فیلتر هوا ذرات آلاینده را از قسمت های مهم خودرو مثل سوپاپ و یاتاقان دور نگه می دارد. بدون فیلتر هوا این قسمت های مهم دچار فرسودگی می شوند و موتور خیلی زود از کار می افتد. همچنین وجود فیلتر هوا به احتراق صحیح موتور و در نتیجه کارایی مناسب خودرو کمک بسزایی می کند.

سیستم ترمز و کنترلر ایمنی بخشی است که وظیفه حفظ جان سرنشینان خودرو را بر عهده دارد، به همین دلیل وجود و سلامت آن از اهیمت ویژه ای برخودار است. به هر حال هیچ چیز مهمتر از امنیت جانی نیست. سیستم های ترمز انواع گوناگونی دارند و بر روی خودروهای محتلف نصب می شوند. سیستم های ABS، EDB و ESP از جمله این سیستم ها هستند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند.

لاستیک خودرو یکی دیگر از اجزایی است که در تامین تامین امنیت سرنشینان و کارایی خودرو تاثیرگذار است. استفاده از لاستیک مناسب برای هر فصل در کنار تنظیم فشار باد آن بسیار مهم است. اگر لاستیک مناسب را برای خودروی خود انتخاب کنید می توانید تا حد زیادی از مصرف سوخت آن بکاهید.

باتری و روغن دیگر قیمت های مهم خودرو هستند که باید توجه ویژه ای به آنها کرد. تعویض نکردن روغن خودرو به موقع می تواند آسیب جدی به موتور خودرو بزند. باتری خودرو نیز از قسمت هایی است که در صورت بی توجهی به آن ممکن خسارت زیادی به خودروی شما بزند.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است