قوانین عجیب رانندگی در دنیا

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   قوانین عجیب رانندگی در دنیا

 

قوانین وضع می شوند تا ما را از خطراتی که مممکن برای خود و دیگران بیافرینیم محافظت کنند. این قوانین به خصوص برای وسایل نقلیه بسیار دقیق هستند و تقریبا در سراسر دنیا از استانداردهای خاصی پیروی می کنند، مثل لزوم معاینه فنی خودرو و بستن کمربند ایمنی و…. اما در برخی از کشورها به تناسب شرایط آنها قوانینی وضع شده که در نظر ساکنین سایر کشورها شاید کمی عجیب به نظر برسد.

 

دایان تایر در این مقاله شما را با برخی از این قوانین عجیب و غریب آشنا می کند:

 

آلمان: بررسی وضعیت بنزین خودرو امری بسیار مهم در آلمان محسوب می شود. اگر خودروی شما در خیابان بنزین تمام کند و ناچار شوید کنار خیابان نگه دارید، توسط پلیس جریمه می شوید. این جریمه ها بسته به شلوغی جاده و موقعیت آن متفاوت است و حتی ممکن است به خاطر این قضیه تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و محاکمه شوید.

 

دانمارک: دانمارک یکی از کشورهایی است که در زمینه حقوق بشر و احترام به حقوق شهروندی پیشتاز است. این کشور همواره  جزو شادترین کشورهای جهان شناخته می شود که این امر مدیون قوانین سفت و سخت در این زمینه است. برای مثال در دانمارک شهروندان موظف هستند قبل از حرکت زیر خودروی خودر را بررسی کنند تا مبادا کسی زیر آن خوابیده باشد.

 

تایلند: در تایلند قانونی هست که مردان و زنان راننده را ملزم می کند لباس های خود را کامل بپوشند. آب و هوای تایلند معمولا گرم و شرجی است و سابق بر این دیدن راننده های که با زیرپوش در حال رانندگی هستند امری طبیعی بود، اما این امر چهره شهرها را زشت می کرد و به همین سبب این قانون وضع شد.

 

آمریکا: در ایالت کالیفرنیای آمریکا قانونی هست که سرنشینان خودرو را از بیرون پریدن از خودرو با سرعتی بیش از 100 کیلومتر بر ساعت منع می کند. ریشه این قانون مشخص نیست اما شخصی که در این سرعت از خودرو بیرون می پرد دیگر نیازی به قبض جریمه نخواهد داشت. همچنین در ایالت مونتانا حمل گوسفند در پشت کامیون ها بدون اینکه کسی باشد که مراقب وضعیت آن باشد غیر قانونی است.

 

ژاپن: با توجه به اینکه ژاپن در طول سال شاهد طوفان های دریایی بسیاری است که باعث می شود مقادیر زیادی آب در خیابان ها جمع شود. به همین دلیلی قانونی وضع شده که در آن پاشیدن آب به افرادی پیاده هنگام رانندگی غیر قانونی است و در صورت اتفاق افتادن می تواند با شکایت موجه شوید.

 

اتریش: بوق زدن در مرکز شهر وین تحت هر شرایطی غیر قانونی است. در این محل سازمانها و اداره های مهم بسیاری وجود دارند و به همین دلیل اگر در این محدوده به هر دلیلی بوق بزنید، توسط پلیس متوقف خواهید شد.

 

روسیه: پاکیزگی خودرو در روسیه اهمیت بسیاری دارد. به طوری که اگر خودروی کثیف باشد جریمه خواهید شد. شستن خودرو در جایی غیر از کارواش نیز غیر قانونی است و می تواند به توقیف خودرو منجر شود.

 

سوییس: دوچرخه سواران در سوییس ملزم به تهیه بیمه سالیانه و زدن برچسب آن بر روی دوچرخه خود هستند.

 

اسپانیا: در کشور اسپانیا نیز افرادی که از عینک های ذره بینی استفاده می کنند، باید یک جفت عینک اضافه در خودرو داشته باشند تا در صورت شکستن عینک اول از آن استفاده کنند. همچنین در برخی از مناطق اسپانیا اگر می خواهید خودرویتان را در مقابل خانه ها پارک کنید، باید در روزهای زوج جلوی خانه هایی با پلاک زوج و در روزهای فرد جلوی خانه هایی با پلاک فرد این کار را انجام دهید، در غیر این صورت جریمه خواهید شد.

 

نمونه هایی که در این مقاله ذکر شد تنها گوشه ای از قوانین عجیب و غریبی هستن که در سراسر دنیا وضع شده اند، اگر شما نیز قانونی را می شناسید که به نظرتان عجیب است، آن را با در میان بگذارید.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است