زنجیر چرخ ژله ای یا فلزی؟

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   زنجیر چرخ ژله ای یا فلزی؟

زنچیر چرخ یکی از وسایل ضروری است که هنگام خرید خودرو باید آن را مد نظر قرار داشته باشید. زنجیر چرخ در فصل زمستان و در روزهای برفی استفاده می شود و از گیر کردن تایر خودرو در برف جلوگیری می کند. گیر کردن خودرو در جاده های بین شهری در هنگام بارش برف بسیار خطرناک است و همراه داشتن زنجیر چرخ و بستن آن، می تواند جان سرنشینان را نجات دهد. موارد بسیاری وجود داشته که به خاطر به همراه نداشتن زنجیر چرخ، خودرو در سرمای زیر صفر درجه گیر کرده و سرنشینان آن جان خود را از دست داده اند.

 

در حال حاضر دو نوع زنجیر چرخ در بازار موجود است، زنجیر چرخ فلزی و ژله ای. زنجير چرخ های ژله ای که از جنس پلی اورتان است و از حدود 15 سال پیش در كشورهاي اروپایی و آمريكایای شمالی مانند آلمان، ایالات متحده، انگلیس، ایتالیا و مورد استفاده قرار گرفته و با توجه به برتری هایی که نسبت به زنجیر چرخ های فلزی داشت، بسیار مورد استقبال قرار گرفت. با توجه به آزمایش های انجام شده بر روی زنجیر چرخ های ژله ای، مشخص شده در شرایط یکسان این نوع زنجیر چرخ نسبت به مدل فلزی آن دوام بیشتری دارد.

 

تنها ایرادی که می توان به زنجیر چرخ های ژله ای گرفت، قیمت بیشتر آن نسبت به زنجیر چرخ های فلزی است. به همین دلیل صاحبان خوروهای مدل پایین تر و یا کسانی که توانایی مالی کمتری دارند ترجیح می دهند از زنجیر چرخ فلزی استفاده کنند. اما در صورتی که قصد دارید از خودروی خود به مدت طولانی استفاده کنید و یا در استان هایی زندگی می کنید که شاهد بارش سنگین برف در زمستان هستند (مانند استان های غربی و شمال غربی) پیشنهاد دایان تایر این است که از زنجیر چرخ های ژله ای استفاده کنید، چراکه در دراز مدت صرفه اقتصادی این زنجیر چرخ ها بیشتر است.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است