آلایندگی صنایع مرتبط با تایر

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   آلایندگی صنایع مرتبط با تایر

 

در سال های اخیر و به ویژه در کشورهای توسعه یافته، کنترل دقیقی بر روی صنایع مرتبط با تایر اعمال می شود تا مسایل زیست محیطی را با دقت رعایت کنند. سخت گیری های سازمان های نظارتی باعث شده تا این صنایع سرمایه گذاری زیادی بر روی بخش تحقیق و توسعه بکنند. مدتی پیش پارلمان اروپا قوانینی را تصویب کرده که براساس آن خودرو سازان اروپایی مکلف شده اند بهای کامل بازیافت خودروهای کهنه را در تمامی اتحادیه اروپا متحمل شوند. تایر نیز از به خاطر آلودگی های زیست محیطی و مصرف انرژی زیاد، از جمله کالاهایی است که نظارت سختی بر آن صورت می گیرد.

 

توجه به این نکته در کشورهای پیشرفته آنقدر زیاد است که هرساله مبالغ زیادی جهت طراحی و عرضه تایرهای مناسب محیط زیست (تایرهای سبز) هزینه می‌شود. در این کشورها به لاستیک به عنوان کالایی تاثیرگذار بر سلامت انسان نگاه می شود. این در حالی است که علی رغم استفاده رانندگان اروپایی و آمریکایی از خودروهای پرقدرت، آلایندگی آنها نسبت به خودروهای ایرانی کمتر است.

 

هرساله مقدار زیادی انرژی در ایران هدر می رود که بخش زیادی از آن به خاطر عدم کیفیت خودروهای داخلی است. تایرهای داخلی نیز نسبت به اکثر رقبای خارجی از کیفیت کمتری برخودرا هستند و آلایندگی زیادی ایجاد می کنند. تحریم مواد اولیه با کیفیت از یک سو و عدم نظارت کافی بر روند ساخت تایر و همچنین ضعف قوانین در زمینه تولید تایر، باعث شده است تا تایرهای داخلی آلودگی زیادی ایجاد کنند.

 

سازندگان تایر و همچنین صنایع مربوطه باید به مسایل محیط زیستی اهمیت بیشتری بدهند. آب و هوای کشورمان در اثر سال ها بی احتیاطی و نبود قوانین بازدارنده هم اکنون با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند. با توجه به اینکه آلایندگی تایرها مدت زیادی در طبیعت باقی می ماند و به روش مستقیم و غیر مستقیم بر سلامت انسان تاثیر می گذارد، وجود قوانین نظارتی بر این عرصه الزامی به نظر می رسد.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است