سیستم پایش فشار باد تایر

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   سیستم پایش فشار باد تایر

وظيفه اصلی اين سيستم اندازه گيری لحظه به لحظه فشار باد هر كدام از تايرها بطور مجزا و اخطار به راننده در صورت کم شدن باد تایر است. سيستم پایش فشار باد سيستمي است كه فشار باد تايرهاي پنوماتیکی را آشكار مي سازد. اين سيستم معمولا از نوع سيستم های مونيتورينگ فشار باد تاير كنترل از راه دور مي باشد.

 

  • اولين خودروي مسابقه كه به سيستم پايش فشار باد تاير مجهز شد خودروی پورشه 959 بود كه در سال 1986 مجهز به اين سيستم شد

 

سيستم هاي پایش فشار باد اغلب از تكنولوژی فركانس راديویی بهره می برند، به این صورت که واحد كنترل الكترونیکی خودرو (ecu) كه پردازش های ضروری را انجام مي دهد، سيگنال های ارسالی از سنسورها را كه مشخص كننده فشار باد تايرها می باشد را ترجمه كرده و هشدارهای لازم را به راننده مي دهد.
اداره ملی ترافیک ايالات متحده آمريكا تخمين زده است كه ساليانه 533 حادثه منجر به مرگ در تصادفات جاده ای به علت نقص در تایرها تايرها رخ می دهد و اعلام کرده است که اضافه كردن سیستم پایش فشار باد به همه خودروها، مي تواند تلفات جانی را 120 مورد و تعداد زخمی ها را بيشتر از 8400 مجروح را در سال كاهش دهد.
يك نهاد فرانسوی به نام ايمني جاده برآورد كرده است كه 9 درصد از همه تصادفات جاده ای كه به مرگ منجر مي شود در اثر كم بودن باد تاير است. همچنين آلمانی ها نيز تخمين زده اند كه 41 درصد از تصادفات منجر به جراحات فيزیکی به كم بادی تايرها بستگي دارد.

 

کاهش فشار باد تایر به دلایل زیادی ممکن است اتفاق بیفتد. از جمله گرم و سرد شدن آب و هوا، وجود نقص در تایر و یا ناهموار بودن جاده که منجر به ضربه خودرن و فشار مضاعف بر تایر می شود. گاهی اوقات با وجود بررسی دوره ای تایر گاهی شاهد هستیم که با  تایر کم شده اما راننده متوجه نشده است که این اتفاق ممکن به تصادف در جاده و به خطر افتادن جان سرنشینان بشود.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است