افزایش قیمت تایر

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   افزایش قیمت تایر

با آغاز دور جدید تحریم ها و دشواری ورود مواد اولیه به ایران، هزینه های بسیاری از کارخانه های ایرانی بالا رفته است. کارخانه های تولید تایر نیز از این قاعده مستثنا نیستند. افزایش هزینه های اولیه باعث شد تا مدیران این کارخانه ها بر طبل افزایش قیمت بکوبند و از وضعیت بازار گلایه کنند. اصرار مدیران کارخانه های تولید تایر بالاخره وزیر صنعت و معدن را قانع کرد و این وزارتخانه با افزایش 20 تا 30 درصدی تایرهای داخلی موافقت کرد.

هرچند افزایش قیمت تایرها باعث افزایش فشار بر مردم می شود، اما با اعلام خبر عدم تخصیص ارز دولتی به تایر، نمی توانستیم از تولیدکننده ها ایرادی بگیریم. درصد قابل توجهی از مواد اولیه مورد نیاز در صنعت تایر وارداتی است و به همین دلیل هم تحریم ها اثر زیادی در این صنعت دارد. اما با توجه به این که طبق گفته رییس انجمن صنفی تایر در ایران، قرار بر تخصیص ارز چهار هزار و 200 تومانی به مواد اولیه است، بنابراین افزایش قیمت های توجیه مناسبی ندارد.

محمدرصا گنجی، رییس انجمن صنفی تایر در ایران در مصاحبه ای با پرشین خودرو اعلام کرده است که قرار شده تا نیاز تولیدکننده های تایر به خارج از کشور قدم به قدم محدود شود. به این ترتیب که انتظار می رود که دوباره با افزایش قیمت در این صنعت مواجه نوباشیم.

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است