تاریخچه تایر

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تاریخچه تایر

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین تایرهای ساخته شده مربوط به مدت ها قبل از ساخت اولین خودرو هستند. در گذشته تایرهایی که ترکیبی از فلز و چوب بوده اند برای حرکت گاری ها و درشکه ها استفاده می شده است. در این تایر ها یک حلقه فلزی را گرم کرده و سپس بر روی چرخ های چوبی گاری ها سوار می کرده اند. پس از آن کل تایر را درون آب فرو می کرده اند تا به این ترتیب حلقه فلزی منبسط شده و با چرخ اتصال محکمی برقرار کند.

اما با وارد شدن خودرو به صحنه، شکل تایر ها نیز عوض شد. در ابتدا برای خودرو ها از تایر های لاستیکی تو پر استفاده می کردند که علاوه بر کندی، ایمنی کمی نیز داشت. در سال 1845 یک مخترع انگلیسی به نام رابرت تامسون در یافت که می توان داخل تایرها را با هوا پر کرد تا سرعت و تعادل بهتری داشته باشند. در سال 1888، مخترع و کارآفرین انگلیسی جان بود دنلوپ، کمپانی دنلوپ تایرز را پایه گذاری کرد و با بهبودهایی که روی تایر انجام داد، موفق شد اولین خط تولید گسترده تایرهای بادی را راه اندازی کند.

اما نامگذاری تایر بر اساس کلمه فرانسوی tirer صورت گرفته که این کلمه به معنای کشیدن است. در گذشته این نام به حلقه هایی اطلاق می شد که درون چرخ های چوبی گذاشته می شدند، اما کم کم کاربرد گسترده تری پیدا کرد. در سال 1853 این نام به زبان انگلیسی راه پیدا کرد. با پیشرفت روند ساخت تایر کم کم مقالاتی در مجله های معتبر با موضوع تایر منتشر شد که این امر به پیشرفت بیشتر و سرمایه گذاری در ساخت آن منجر شد.

امروزه لاستیک به عنوان یکی از اصلی ترین قسمت های وسایل نقلیه، نقش مهمی در تامین امنیت سرنشینان دارد، به طوری که شرکت های بزرگ تولید کننده هر روز به دنبال فناوری های جدید تر برای بهبود کارایی آن هستند.

مقاله های مرتبط:

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است