تاریخچه شرکت هانکوک

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تاریخچه شرکت هانکوک

 

شرکت هانکوک یکی از بزرگترین و معتبرترین تولیدکننده های تایر می باشد که توسط جی هان چونگ در سال 1941 و در کشور کره بنیان گذاری شد. این شرکت که در ابنتدا با نام چوسان آغاز به کار کرد، در سال 1968 میلادی نام خود را به هانکوک تغییر داد و علاوه بر لاستیک، دست به تولید باتری خودرو، رینگ و پدال ترمز نیز زد. هانکوک به مرور تجارت خود را توسعه داد و در کشورهای چین و اندونزی کارخانه های خود را احداث کرد.

 

با توسعه تجارت هانکوک و افزایش سود این شرکت، زمینه برای دست یابی به بازارهای جهانتی برای این شرکت فراهم شد. هانکوک با ایجاد شعبه هایی در اروپا و آمریکا راه ورود خود به بازار جهانی را هموار کرد و به یکی از بازیگران اصلی در زمینه تولید تایر و تامین قطعات خودرو تبدیل شد. این شرکت اکنون در 180 کشور دنیا نمایندگی فروش دارد و با بیش از 14 هزار پرسنل در سراسر دنیا، به یکی از قطب های تجارت تایر تبدیل شده است.

 

هانکوک در عرصه ورزش نیز وارد شد و تا به حال اسپانسر تیم فوتبال دروتموند آلمان، باشگاه ورزشی ملبورن، تیم های راگبی در لیگ انگلستان و لیگ قهرمانان اروپا بوده است. کیفیت تایر و سایر قطعات تولید شده توسط هانکوک باعث محبوبیت این برند در دنیا شده است. هانکوک بدون شک یکی از موفق ترین برندهای تولیدکننده تایر است که بیشتر شهرت خودر را مدیون تایرهای رادیال و بایاس با کیفیت است.

 

لاستیک هانکوک در سایزهای مختلف و برای انواع خودرو ها موجود است، اما تخصص هانکوک در تولید تایر خودروهای سواری می باشد. در ایران نیز هانکوک را بیشتر با لاستیک های سواری می شناسند. لاستیک هانکوک در بازار ایران طرفداران خاص خود را دارد و هرچند تا زمان نوشتن این مقاله شرکت هانکوک ایران را تحریم نکرده است، اما فرایند وارد کردن لاستیک از کشور کره سخت و بسیار زمان بر شده است که به همین دلیل وارد کردن این تایر با مشکلاتی رو به رو است.

 

مقاله های مرتبط:

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است