تاریخچه شرکت بریجستون

دایان تایر تحولی نوین در جهت سرعت پخش کالا با در نظر گرفتن بهترین قیمت و ضمانت اصالت

   تاریخچه شرکت بریجستون

 

در سال 1906 میلادی شیجیرو ایشی باشی تجارت خانوادگی را در دست گرفت. شیجیرو بسیار بلندپرواز و در عین حال سخت کوش بود. وی تجارت خانوادگی را گسترش داد و به ساخت جیکا تابی (نوعی جوراب ژاپنی با مف پلاستیکی) و کفش های پلاستیکی روی آورد. پس از افزایش سرمایه شیجیرو تصمیم شجاعانه ای گرفت. وی تصمیم گرفت کارخانه تولید تایر را راه اندازی کند، چراکه تا آن زمان چنین کارخانه ای در ژاپن وجود نداشت اما صنعت حمل و نقل ژاپن رو به پیشرفت بود.

 

خط تولید تایر به عنوان بخشی از کارخانه تولید جیکا تابی در سال 1930 میلادی شروع به کار کرد و اولین تایر تولید شد. یک سال بعد بخش تولید تایر مستقل شد و شرکت تولید لاستیک بریجستون در شهر کورومه استان فوکوکا به وجود آمد. بریجستون در ابتدای امر با سختی های زیادی دست و پنجه نرم کرد اما با تمرکز بر روزی فناوری های ساخت داخل موفق شد تجارت خود را گسترش دهد، تا جایی که تایرهای خود را به کشورهای همسایه هم صادر کرد. در سال های جنگ جهانی به طرز معجزه آسایی کارخانه بریجستون آسیبی ندید و پس از پایان جنگ بلافاصله آغاز به کار کرد.

 

شرکت بریجستون به مرور با به روز کردن فناوری های خود و ایجاد کارخانه در دیگر شرکت های ژاپن، به یکی از قطب های صنعتی کشور تبدیل شد. با ورود به بازار بورس شیجیرو به عنوان مدیرعامل شرکت انتخاب شد و این شرکت در سال 1967 میلادی اولین لاستیک رادیال خود را تولید کرد. همچنین در این سال شرکت بریجستون آمریکا ایجاد شد و تجارت این شرکت به بازارهای بین المللی توسعه پیدا کرد. در سال 1987 میلادی بریجستون شرکت فایراستون را خریداری کرد و به این ترتیب به بزرگترین تولیدکننده تایر در دنیا تبدیل شد. در سال های آغازین قرن بیست و یکم این شرکت به توسعه جهانی خود ادامه داد و بازارهای اقیانوسیه و آسیا را به طور کامل تصاحب کرد. این شرکت تا کنون همواره به پیشرفت و نوآوری متعهد بوده و موفق شده خود را به عنوان یکی از بازیگران اصلی تجارت تایر تبدیل کند.

 

مقاله های مرتبط:

2018 MultiPlatform طراحی و ایجاد شده توسط شرکت مالتی پلتفرم
تمامی حقوق برای دایان تایر محفوظ است